
Световните компании сякаш полудяха по космическата сага. Вече писахме за мотора на Дарт Вейдър, произведен от "Урал", и имперския щурмовак на Fiat. Оказа се, че Google не може да остане по-назад и намери свой начин да почете манията.
Компанията създаде инструмент, който позволява на приложенията да са в стила на Star Wars. Можем да избираме оформлението според тъмната или светлата страна на силата. Например, в Gmail се появява нова картинка на фона, в YouTube плъзгачът за звука се превръща в светлинен меч, а в Google Maps вместо стрелките с местоположение се показват TIE Fighter или X-Wing.
Това обаче съвсем не е всичко. Google са променили дори Chrome, Chromecast, Google Translate, а в календара се добавят събития, свързани с очакваната премиера на седми епизод на сагата – "Силата се пробужда", който се очаква през декември.
Промените по външния вид на приложенията автоматично ще отпаднат на 1 февруари, казват от Google. Допълват още, че новата тема не променя по абсолютно никакъв начин настройките на самите приложения.