Какво означава да бъдеш "ФЪРИ"?

Поглед върху "фъри" културата днес.

   
 
Какво означава да бъдеш "ФЪРИ"?

Оказа се, че да си "фъри" е доста популярно в интернет пространството. Бях чувала за "фърита", но не знаех, че се е превърнало в нещо толкова голямо и е навлязло до такава степен в живота на хората. "Фъри" буквално означава покрит с кожа, козина или вълна, също така нещо пухкаво и мекичко. Дефиницията на "фъри" според популярната "ърбан" терминология е субкултура, чийто интерес са антропоморфични герои-животни, това означава да показват човешки емоции, тоест на животните им се приписват човешки характеристики.

Мисля, че това е единственото определение, което всички "фърита" приемат за официално. Оттук нататък нещата стават много сложни и разновидни. Социалните измерения на това да се самоопределяш като "фъри" са свързани с активно присъствие във форуми и интернет сайтове, но също така и фантазии да бъдеш животно. Понякога фантазиите са еротични. Много "фърита" се обличат в животински костюми и посещават "фъри" събирания ("конвеншъни") или играят определени персонажи във форуми. Повечето "фърита" имат алтер его или още наричана "фърсона", чрез нея те общуват с другите "фърсони".

Най-разпространените животни са лисиците и вълците, но се срещат, макар и по-рядко, влечуги ("scalies") и птици ("avians"). Попитах едно момче на седемнайсет години, което е "фъри", как може да определи тази субкултура и той ми каза, че това е един вид ескейпизъм. Определено животът в интернет позволява да избягаме от себе си и да се намерим в друга роля – независимо дали тя ще бъде просто снимка във Facebook, на която не приличаме на себе си или форум, в който се оприличаваме примерно на лисицата от "Зоотопия".

   
 
ЕТИКЕТИ
ДОБАВИ КОМЕНТАР 
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

НАЙ-ЧЕТЕНИТЕ