YouTube звездата MrBeast планира реална версия на "Игрите на глада", в която участниците трябва да се ловуват един друг, за да спечелят 1 милион долара.
На въпрос за плановете му в "Today Show", той каза:
Не знам откъде черпите информация. Ами да, очевидно няма да убиваме хора. Но да, сигурно сте говорили с моя екип.
Обмислям идеята, че би било забавно да грабна потенциално 26 произволни души, да ги сложа на остров и – без да използвам истински оръжия, може би като лазерен таг или нещо подобно – и след това последният останал да спечели милион долара, за да пресъздам "Игрите на глада" в реалния живот. Мисля, че това би било абсолютно страхотно.
В оригиналните романи и филмова поредица "Игрите на глада" са насилствен акт на жестокост от страна на потиснически американски режим. Участниците се избират чрез лотария от всеки от различните потиснати райони на страната и са принудени да се бият, докато не остане само един. Клането е замислено като демонстрация на вярност към президента на нацията, начин да се разделят районите един от друг и като начин за забавление на елита на страната.
Идеята е резултат от успеха на Beast Games, в който участваха над 1000 състезатели и който счупи рекордите по гледаемост на Amazon Prime.
Браузърът ви не се поддържа повече. Моля, преминете на модерен браузър.



