![Как компютърните игри влияят на децата Как компютърните игри влияят на децата](http://div.bg/pictures/324823_595_.jpg)
Целта ни е да покажем на родителите, че всъщност компютърните игри могат да повлияят на мозъците на техните деца. Искаме да подчертаем, че онези числа в долния десен ъгъл на опаковката на съответната игра, не са случайно оградени в червено. Те показват, че игрите НЕ са подходящи за лица под написаната възраст. Поради тази причина днес ще ви запознаем с опасностите от тези виртуални забавления.
Истината е, че в нашата мила родина рядко се купуват компютърни игри, защото сайтовете за пиратски софтуер са много. Пък и 99,50 лв. за "новата версия" някак не са по джоба на нормално семейство. Има я и другата страна, че по-небрежните родители не са много заинтересовани какво прави детето им докато е на компютъра. Стига само да му е забавно и да не ги занимава с тинейджърските му "глупости", те са спокойни.
Съвсем наскоро беше проведено проучване относно влиянието на компютърните игри върху съзнанието на деца и възрастни. Оказва се, че мозъкът започва да се влияе само след седмица по-усилена игра. Това бе установено от учени в Indiana University School of Medicine. Те подложили доброволците на изследвания и установили, че момчетата, които играят игри с насилие в тях, имат мозъчни промени в областите, свързани с когнитивната функция и емоционалния контрол.
Учените са убедени, че това влияние е дългосрочно, но не са установили дали менталните промени водят до реално физическо насилие. Състоянието им е познато като "патологична компютърна злоупотреба", в което деца и възрастни стават прекалено пристрастени към интернет и видео игри. Тази злоупотреба вече е вписана като "ментално разстройство".
Изводите от получените резултати сочат също, че тези психични разстройства могат да повлияят на децата, когато те станат възрастни. С напредъка на технологиите тримерната графика става все по-близка до реалността, а звукът в игрите отдавна вече е като истински, затова може да се стигне до момент, в който "играчите" да спрат да различават реалността от виртуалния свят.
Родители, нашият съвет е да обърнете внимание какво ще подарите на децата си за идващите празници. Ако нямате никаква представа какво са "поръчали на Дядо Коледа", то поразпитайте продавача в магазина. Съобразете се с това, дали играта (естествено, ако детето ви е пожелало игра, а не куче) е подходяща за вашето дете, защото в много от новите игри то може да види убийства, наркотици, оръжия, проституция и т.н. Не бихте искали да влезете в стаята и да видите детето си как подскача от радост, защото е "доставило пратката на еди-кой си дилър", докато "по пътя са го преследвали ченгетата и е избивал всичко наред", нали така?
Източник: Foxnews