![Децата, които говорят повече, са по-успешни Децата, които говорят повече, са по-успешни](http://div.bg/pictures/1620167_595_.jpg)
Децата, които много говорят, често се превръщат в истинска досада за родителите си и за околните. Но не бива да им се сърдим, дори трябва да ги поощряваме. Оказва се, че бърборковците стават по-успешни като възрастни. Ето и девет причини за това.
Придобиват по-добри комуникационни умения
Децата, които говорят много, стават по-добри в комуникацията и в това няма нищо чудно, защото им помага в преговорите с различни хора и ежедневната комуникация на работното място, когато пораснат и започнат работа.
Имат бърз ум
Хората, които говорят много, тренират и ума си да работи по-бързо. Затова разговорливите деца ще станат хора с бърз ум, по-способни да пускат шеги и да забавляват околните.
Получават много отговори
Децата, които говорят много и задават много въпроси, получават и много отговори. Те са по-любопитни и по-добре информирани.
Имат по-добри социални умения
По-лесно създават приятелства и не се притесняват от нови запознанства, защото винаги имат какво да кажат.
По-лесно взимат участие
В училище разговорливите деца по-лесно взимат участие в час и не се притесняват да изразят мнение. По-нататък в живота това им е от голяма полза, защото мнението им ще бъде чуто, няма да се страхуват да говорят и споделят онова, което мислят.
Имат какво да кажат
Повечето деца не могат да говорят по някаква тема повече от пет минути. Разговорливите деца могат да говорят с часове, да правят препратки към различни теми и преливат от идеи. Това са качества, които се ценят високо в много професии.
Имат много енергия
Разговорливите деца са доста енергични. Представете си колко продуктивна може да бъде тази енергия, ако бъде насочена в правилната посока.
Те правят нещата интересни
Дори да са понякога досадни за родителите си, децата бърборковци правят живота на всички около тях далеч по-интересен. Измислят си приятели, нови игри и не оставят родителите си да скучаят.
По-вероятно е да станат добри родители
Проучвания сочат, че родителите, които повече говорят с децата си, им помагат да създадат не само по-богат речник, но и да се изрязват по-добре в бъдеще. Това от своя страна помага на тези деца да станат по-добри родители, защото и те ще комуникират със своите деца по подобен начин.