Влюбените са с много забавени движения и рядко могат да свържат повече от две думи по теми, които не са свързани със страстта им. Оказва се, че мозъкът е виновен. Невролози проведоха ново проучване и откриха как любовта влияе на хората. Ето какво научиха:
Мозъкът работи по-бързо, но в грешна посока
Влюбените са по-способни да учат от другите хора. Те имат високи нива на невротрофини, вещества, които насърчават растежа на нервите. Поради това мозъчните клетки са по-бдителни и ги кара да искат да научат нещо ново. Вярно е, че често цялото внимание е концентрирано само върху обекта на любовта и от това предимство няма полза.
Мозъкът не ни алармира при необходимост
Когато човек е влюбен, в мозъка му се произвежда хормонът допамин, който потиска работата на зоните, отговорни за чувствата на безпокойство и страх. В резултат на това сме готови да простим на любимия човек както счупена чаша, така и измяна.
Влюбеният мозък е прекалено мързелив, за да се заглежда по други
Ако сте наистина влюбен, мозъкът ти ще счита партньора ти за единствения достоен за теб, с който да прекарваш целия си живот. Като цяло един любящ мозък би бил твърде мързелив, за да насочи вниманието си към други хора.