Историята на една от най-запомнящите се героини в хоръра "Оръжия" – леля Гладис – ще продължи с дългоочакван филм-предистория. По проекта вече работят режисьорът Зак Крегър и сценаристът Зак Шийлдс ("Годзила х Конг: Новата империя"), съобщава Deadline.
Филмът, който засега носи работното заглавие "Гладис", се разработва от New Line и Warner Bros. след впечатляващия успех на "Оръжия". Хорърът не само спечели близо 270 милиона долара в световния боксофис, но и се превърна в любимец на критиката.
Особено силно беше представянето на Ейми Мадиган, която спечели "Оскар" за поддържаща роля с образа на зловещата и нестабилна леля Гладис. Освен това тя беше отличена с наградите на SAG-AFTRA и Critics Choice, както и номинирана за "Златен глобус".
По време на церемонията по връчването на "Оскар"-ите Мадиган сподели, че е развълнувана от възможността да се завърне към ролята си, макар проектът все още да е в ранен етап:
"Знаем как работи този бизнес – нищо не е сигурно, докато не стане факт. Но ако се осъществи, ще бъде нещо страхотно. Имам пълно доверие на Зак Крегър – той има наистина щури идеи."
Засега подробности около сюжета на предисторията се пазят в тайна.
Зак Крегър, познат с работата си по "Варварина" и бъдещия проект "Resident Evil" за Sony, ще се включи като продуцент заедно с Рой Лий и Мири Юн от Vertigo Entertainment.
Междувременно Зак Шийлдс продължава да затвърждава името си в жанра, след като работи по "Годзила х Конг: Новата империя", както и по "Годзила срещу Конг", "Годзила: Кралят на чудовищата" и "Крампус".
Браузърът ви не се поддържа повече. Моля, преминете на модерен браузър.



