Завръщане в бъдещето: Jaguar от 1957 отново в производство

25.03.2016, 13:00

Първата суперкола в света

   
 
Завръщане в бъдещето: Jaguar от 1957 отново в производство

От Jaguar решиха да върнат в производство класическия модел XKSS. Новото производство на известната като първата суперкола в света също ще се осъществява ръчно. Звеното Jaguar Classic ще направи точно 9 екземпляра и цената на всеки един от автомобилите ще бъде близо 2,5 млн. лева.

1673101

Тим Ханиг, директор в Jaguar Land Rover, споделя, че компанията се е решила на тази стъпка, за да се компенсират изгорелите модели по време на големия пожар във фабриката "Brown Lane" преди 59 години.

Ето и малко история. Jaguar XKSS шашка общественоста през 1957 година, но историята му започва 2 години по-рано, когато D-TYPE печели три поредни пъти автомобилната обиколка на Льо Ман.

1673087

Сър Уилям Уайънс взима решение да преобрази останалите 25 D-TYPE автомобила от състезателни в такива пригодени за градска среда, за целта той използва няколко версии. Добавя се по-високо предно стъкло, още една врата от страната на пасажера. Премахва се разделителят между шофьора и пасажера и този на вертикалния стабилизатор.

1673091

1673097


   
 
ДОБАВИ КОМЕНТАР 
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

НАЙ-ЧЕТЕНИТЕ