
Пенсиониран мъж от Флорида спаси кученцето си от челюстите на алигатор, а инцидентът беше заснет на камера. Видеото можеш да видиш тук.
74-годишният Ричард Уилбанс заяви, че инстинктът напълно го е завладял, след като през октомври неговият 3-месечен кавалерийски Кинг Чарлз шпаньол Гюнър е бил грабнат от алигатор.
Когато алигаторът грабва кучето, Ричард скача във водата без да се замисли. Пенсионерът споделя, че не му е било толкова трудно да удържи самия алигатор, колкото да отвори здравите му челюсти. Вследствие на това целите му ръце биват нахапани и затова се налага спешно ваксиниране за тетанус.
А как е кученцето, ще попитате!
То се разминава с една прободна рана в корема, но се възстановява бързо след намесата на ветеринар.
Инцидентът, станал в езерото на задния двор на Уилбанкс в Естеро, е записан на камера за наблюдение като част от партньорството между Флоридската федерация за дивата природа (FWF) и фондацията fSTOP. Проектът се казва Sharing the Landscape, а Ричард е един от участващите собственици на жилища.