Любител в търсенето на фосили и екип от палеонтолози открили рядък набор от зъби, принадлежащи на праисторическа акула, живяла преди около 25 милиона години, чиито размери достигали повече от два пъти тези на Голямата бяла акула (Carcharodon carcharias).
Аматьорът Филип Мулали първоначално открил около осем от изненадващо големите зъби, след което бързо се свързал с музея във Виктория. Д-р Ерих Фицджералд, старши куратор в областта на палеонтологията на гръбначните животни, организирал екип от специалисти, които от своя страна попаднали на още 40 зъба и част от гръбнака на акулата.
Carcharocles angustidens, както е латинското наименование на симпатягата, имала тенденцията да нараства окоро девет метра и да се храни с малки китове и пингвини, докато плувала из световните океани преди около 33 и 22 милиона години.
Видът се води древен братовчед на скандалния Мегалодон, чиито размери са около три пъти по-големи от тези на Голямата бяла акула, с което гордо си носи славата на най-гигантската и свирепа акула, която някога е живяла, изчезвайки завинаги преди около 2,6 милиона години.